Spotify to serwis oferujący strumieniowe dostęp do muzyki oraz podcastów, prezentuje społecznościowe podejście do słuchania i odkrywania nowej muzyki (listy znajomych, rekomendacje itp.).

Obecność na Spotify to sposób na budowanie społeczności wokół wykonawcy, prezentacji twórczości, oraz wzrost przychodu. Aby maksymalnie wykorzystać kanał artysty na Spotify, trzeba dopasować działania promocyjne do wytycznych redakcyjnych serwisu i algorytmów które decydują o zawartości spersonalizowanych list odtwarzania.

Sukces na Spotify może być uzależniony od umieszczeniem utworu/albumu na popularnych listach odtwarzania. Takie playlisty tworzy Spotify poprzez algorytmy i kuratorów list, oraz użytkownicy (artyści, media, wydawcy). Popularne listy generują olbrzymi ruch i nawet jedna playlista redakcyjna może przełożyć się na tysiące strumieni i obserwujących. Słuchacze coraz częściej polegają na playlistach, mniej wnikają w tytuły utworów, czy nazwy wykonawców. Ważnym elementem pozyskiwania ruchu i budowania społeczności fanów na Spotify jest promocja kanału artysty, playlist i utworów poprzez zewnętrzne serwisy.

Oferujemy wsparcie w zakresie promocji artysty i jego kanału na Spotify. Skorzystaj z naszej wiedzy, zyskaj nowych fanów, liczbę odsłuchów i zwiększ „szum branżowy”.

OFERTA

  • optymalizacja utworów i strony Wykonawcy
  • wdrożenie informacji o koncertach, sprzedaż merchu
  • zgłoszenie utworów i albumów do kuratorów popularnych list odtwarzania
  • reklama w serwisie Spotify
  • strategia i realizacja działań SEO i SEM
  • kierowanie ruchu do Spotify z zewnętrznych serwisów (wizytówki muzyczne, blogi, serwisy muzyczne)
  • wdrożenie szeregu wypracowanych przez nas działań, nastawionych na promocje artysty i jego twórczości
YOUTUBE DLA ARTYSTÓW
czytaj więcej...
FACEBOOK DLA ARTYSTÓW
czytaj więcej...
STRONY DLA ARTYSTÓW
czytaj więcej...
SPOTIFY DLA ARTYSTÓW
czytaj więcej...
BIURO PRASOWE
czytaj więcej...
POZOSTAŁA OFERTA
czytaj więcej...